Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Як підібрати лампочку: потужність, яскравість, ціна

Як підібрати лампочку: потужність, яскравість, ціна

Отже, ви вибрали люстру або світильник. Якщо ще немає - щиро рекомендуємо ось цю статтю про вибір предметів освітлення. Після цього слід звернути увагу на вибір лампочок, а саме їх типу і потужності (яскравості). У цій статті зупинимося саме на другому параметрі.

Потужність різних лампочок

Насправді для освітлення вам в першу чергу потрібна не потужність, а світловий потік (яскравість в люмен) - головна характеристика лампочки. Саме вона визначає як багато світла ви отримаєте і чи вистачить його для освітлення зони або кімнати. Виробники в першу чергу вказують саме потужність на упаковці і в описі - користувачі звикли орієнтуватися саме на неї.

Все було б максимально просто, якби співвідношення потужність / яскравість було б однаковим для різних типів ламп. На жаль це не так, що видно по таблиці вище. Використовуючи таку таблицю ви легко підберете як тип і потужність знаючи необхідну яскравість в люменах або визначивши її "на око" порівнюючи сучасні моделі зі стандартними лампами розжарювання.

Як підібрати лампочку за яскравістю

Яскравість ламп будь-якого типу вимірюється в люменах. Деякі лампи при тій же потужності світять яскравіше (наприклад LED), деякі витрачають значну частину електроенергії на нагрів (галогенні і розжарювання).

Розраховуючи яскравість освітлення для кімнати слід орієнтуватися на безліч параметрів: висоту стелі, колір і коефіцієнт відбиття стін, розміщення світильників. Якщо говорити про усереднених значеннях для типових кімнат, то вони наведені в таблиці нижче.

Площа приміщення, м2 Яскравість в lm
1 250
2 400
5 1200
10 2500
20 5500

Ви можете забезпечити всю необхідну яскравість як однією люстрою з мінімальною кількістю лампочок, так і кількома предметами освітлення: бра, світильники, точки, настільні лампи і підсвічування. Ми рекомендуємо саме другий варіант, адже так ви зможете легко регулювати освітленість в кімнаті і її окремих областях, і якщо раптово одна лампочка вийде з ладу, це лише незначно вплине на загальне освітлення.

Як заощадити на покупці лампочок

Що не говори, а лампочка - це расходник, який має певний термін вироблення і який, рано чи пізно, доведеться замінити. Саме тому дуже важливо купити лампочки які допоможуть заощадити, а не стануть "чорною дірою", яка постійно буде присутній у вашому бюджеті.

Для того, щоб не витрачатися фахівці інтернет-магазину світильників Насвітло рекомендуємо виконувати кілька порад:

  • Купуйте енергоефективні лампи. Це ті, які дають більше світла споживаючи при цьому менше електроенергії. Зараз найпопулярнішими є світлодіодні моделі, які споживають в 5 + разів менше, ніж стандартні аналоги з ниткою розжарювання.
  • Краще кілька менш яскравих ламп, ніж одна потужна. Ймовірність виходу з ладу не залежить від розрахункової яскравості, але лампи невеликої потужності зазвичай коштують значно дешевше.
  • Не купуйте найдешевші лампочки, особливо у маловідомих продавців / магазинів. Суть економії в тому, щоб ви міняли розхідники якомога рідше, а це можливо тільки з лампочками високої якості. Купуючи дешеві, але сумнівні рішення ви переплатите в довгостроковій перспективі.
  • Вимагайте заміни лампи по гарантії. Так, можливо це не найпоширеніша практика, особливо в Україні, але якщо ваша лампочка має гарантію і вийшла з ладу не з вашої вини - ви сміливо можете вимагати новий расходник або компенсацію. Особливо актуально для світлодіодних лампочок, які можуть мати гарантію на світлодіоди.
Знижки