Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ

Трекове освітлення

{{products.total_products}} товарів
кращі акумуляторні світильники
Сортувати за:

Товари завантажуються...

точки і трекиПрихильників трекового освітлення і точкових світильників стає все більше. Це не дивно, адже дані види відрізняються функціональністю, універсальністю застосування і актуальним дизайном. Слід розуміти, що треки і точки, – не одне й те саме. Кожен із різновидів є самостійним типом освітлювальних пристроїв, має індивідуальні характеристики.

Трекове освітлення і його особливості

Треки легко встановлюються не тільки на стелі, але і на інші типи поверхонь. З їх допомогою створюються цікаві дизайнерські світлові композиції на будь-який смак. Потрібно лише підібрати певну кількість світильників, а далі встановити їх на шинопроводи. Це модулі, виготовлені з металу, які оснащуються спеціальними контактами. Останні і несуть відповідальність за правильне функціонування трекових систем.

Можливі нестандартні варіанти конекторів. Крім прямих, бувають гнучкі різновиди, яким надають незвичайні форми. Трекові світильники не повинні обов'язково розташовуватися стаціонарно. Навпаки, прилади можна легко рухати в будь-якому напрямку, коли забажаєте. При цьому не потрібно нічого встановлювати заново. Початковий монтаж відбувається легко і швидко. Що важливо, можна вільно управляти кожним світильником окремо, регулюючи характеристики освітлення в залежності від ваших вимог.

Сфера застосування універсальна. Трекові системи встановлюються в торгових центрах, на виставках, в кафе, готелях, адміністративних приміщеннях. Вони використовуються не тільки з метою освітлення загальної площі, але і для підкресленння переваг окремих предметів, товарів (якщо мова йде про встановлення в торгових точках), елементів декору. При необхідності завжди можна додати інші моделі в систему, що допоможе посилити бажаний ефект. Але і в домашніх умовах треки встановлюють все частіше. Вони особливо гарно виглядають як частина інтер'єрів, оформлених в наступних стилях:

 • хай тек;
 • лофт;
 • модерн;
 • мінімалізм.

Треки, як і точкове світло, успішно справляються із забезпеченням основного освітлення та локального підсвічування окремих зон. А ще саме вони служать порятунком для приміщень з невеликою площею, кімнат вузької форми. При цьому неважливо, про який саме тип приміщення йдеться. Треки доречні всюди:

 • кухні;
 • передпокої;
 • вітальні;
 • спальні;
 • дитячі;
 • гардеробні.

Трекові світильники виглядають сучасно, а ще вони практичні в догляді і економічні. Але головне – повністю безпечні.

Точкове освітлення: що про нього відомо

Точки – компактні моделі світильників, в більшості випадків з універсальним дизайном. Це допускає використання практично в будь-яких стилях інтер'єру. Вони допомагають акцентувати увагу на конкретних зонах простору, добре освітлювати найвіддаленіші його частини. Але зазвичай однієї або двох точок вкрай мало, щоб належним чином освітити навіть найменше за площею приміщення.

Для точкового освітлення характерна специфічна конструкція. Залежно від її особливостей виділяються декілька типів пристроїв:

 1. Вбудовувані. Такі точкові світильники монтуються за допомогою спеціальних фіксаторів, що забезпечують глибоку посадку приладів. Виступів за межі поверхні установки практично не видно неозброєним поглядом. Місця монтажу різноманітні. Це можуть бути стелі, ніші, перегородки, підлога, сходи і навіть меблі.
 2. Накладні. Використовуються переважно для установки на основи, у яких відсутній каркас. Найчастіше це бетон, цегла. Установка даного типу точкового світла відбувається за допомогою монтажної планки. На ній закріплюється корпус приладу з розсіювачем. Джерело світла знаходиться нижче стелі, окремо від неї.
 3. Підвісні. Передбачається наявність спеціального кабелю, який надійно утримує конструкцію на стелі. Його фіксують на заздалегідь визначеній відстані від рівня стелі до підлоги.

 Точки актуальні скрізь: в будинках, квартирах, на підприємствах, в офісних центрах. В одних ситуаціях точкове освітлення стелі надає неповторний затишок, вносить в атмосферу загадку, умиротворення (при установці в спальні, вітальні). В інших випадках вдається добре освітлити найважливіші робочі зони. Особливо тоді, коли немає можливості встановити інші типи приладів (частіше на кухні, в передпокої). Випускаються світильники з посиленими характеристиками захисту від потрапляння вологи та пилу. Це особливо актуально для організації зовнішнього освітлення (альтанки у дворах, басейни, тераси).

Правильний підхід до вибору треків і точок

Основою є відповідність зовнішнього вигляду приладів стилістиці інтер'єру. Більшість моделей обговорюваних типів світильників відрізняється сучасним універсальним дизайном, що полегшує завдання. Вкрай важливо відповідально підійти до створення схеми розташування треків і приладів для точкового освітлення стелі. Планування допоможе не тільки домогтися максимальної функціональності, але і візуально збільшити висоту стель, розширити простір. Потрібно врахувати, що не всі джерела світла добре сумісні з будь-якими типами стель. Наприклад, для натяжних енергозберігаючі Led-світильники підходять найкраще. Вони виключають ймовірність сильного перегріву. Не варто зупинятися на інших джерелах світла. Економія не виправдана.

Вибираючи треки, важливо звернути увагу на тип шинопровода. Він може мати як 1, так і 3 фази. Від цього залежить розподіл світильників на групи, які будуть вмикатися і вимикатися одночасно. Потужність приладів теж має значення. Чим більше величина розміру площі, тим вище рівень потужності, який повинні мати магнітні системи. Підбір оптимальної колірної температури грає ключову роль в створенні комфортної обстановки. Чим нижче значення, тим тепліше світло. Нейтральна температура добре підходить для передпокою, ванної кімнати або робочої зони на кухні. Тепле світло незамінне у вітальні і спальні для створення розслаблюючої атмосфери.

Хочете, щоб трекове або точкове освітлення в повній мірі відповідало індивідуальним вимогам? Ми пропонуємо безкоштовну професійну послугу підбору моделей. Наші прийнятні ціни і величезний асортимент приємно здивують. Пропонуємо тільки якісні світильники з обов'язковим наданням гарантії.