Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ

Споти - світильники направленого світла

{{products.total_products}} товарів
кращі акумуляторні світильники
Сортувати за:

Товари завантажуються...

стельові спотиПравильний вибір освітлення є вагомою гарантією створення затишної атмосфери в будь-якому приміщенні. На сучасному ринку представлені як традиційні варіанти освітлювальних приладів, так і нестандартні. До останніх можна сміливо віднести цікаві моделі спотів стельових.

Що таке споти

Назва даних моделей освітлювальних приладів походить від слова "spot". У перекладі з англійської мови воно означає "пляма". Виходячи з цього, стає зрозуміло, що призначення спотів полягає в організації спрямованого освітлення. Використання спот світильників допомагає домогтися виділення певних зон в приміщенні. Першочергову увагу притягує саме та область, яка знаходиться безпосередньо під впливом спрямованих променів світла.

Відповідно, функціональність спотів можна охарактеризувати в двох аспектах:

 1. Освітлення чітко визначених зон простору, а також його умовний поділ.
 2. Роль декоративного елемента інтер'єру, який притягує погляд, спільно з акцентуванням обраних предметів інтер'єру.

Спот світильник має 1 або декілька плафонів в конструкції. Напрямок кожного елемента можна регулювати відповідно до індивідуальних вимог. Це легко здійснюється за допомогою поворотного механізму, який є частиною конструкції.

Яскравість світлових променів найчастіше теж вільно регулюється в будь-який необхідний момент. Використання світлодіодних ламп гарантує безпеку в процесі експлуатації, економію коштів, які витрачаються на оплату електроенергії.

Споти стельові: відмінності від схожих типів світильників

Важливо розуміти, чим саме споти відрізняються від треків, точок, пристельових люстр. Помилково вважати, що це одні і ті самі прилади. Нижче розглянемо основні відмінності між ними:

 • Кут світлових променів в точках має набагато меншу величину. Такі світильники на стелю монтуються іншим способом. При цьому корпус розташовується в просторі за самою стелею. Його неможливо побачити неозброєним оком.
 • У треках, крім можливості регулювання напряму світлових променів, також доступна свобода дій в переміщенні плафонів. Це легко здійснюється за рахунок спеціального способу кріплення на шинопровід.
 • Пристельові моделі люстр встановлюються дуже щільно до поверхні стелі. Стилістичні особливості оформлення виробів різноманітні, як і форми, габарити. Якщо спот можна купити для акцентування конкретної зони, то дані моделі частіше обирають для організації повноцінної системи освітлення площі приміщення.

Тепер зрозуміло, що споти, - самостійний тип освітлювальних приладів. Його не варто ототожнювати зі схожими різновидами світильників.

Коли споти в інтер'єрі користуються найбільшим попитом

Споти відмінно підійдуть для кімнат з невеликою площею і низькими стелями. Це ідеальне рішення в подібних ситуаціях. Такі прилади в більшості випадків мають досить компактні габарити, тому не "крадуть" дорогоцінний простір.

Правильне регулювання допоможе домогтися того, щоб жодна частина приміщення не залишилася без належного освітлення. Якщо придбати додатково гнучкі світильники, всі ділянки площею можна максимально освітити. Наведемо конкретні приклади. Робоча зона для дорослого або дитини є в кожному будинку. Споти допоможуть акцентувати першочергову увагу на ній, завдяки спрямованості променів світла на робочий стіл. При цьому очі не будуть втомлюватися. Увага фокусується виключно на роботі, навчанні. Ніщо не буде відволікати від відповідального завдання.

У спальні, навпаки, важливо створити максимально розслаблюючу атмосферу, яка буде налаштовувати на повноцінний відпочинок. Світлодіодні світильники типу спот відмінно виручають в цьому питанні. Вони дарують умиротворення і спокій. Достатньо тільки встановити прилад так, щоб світло падало м'яко. Можна дещо затемнити зону, де розташовується ліжко, розставивши акценти на інших предметах меблів, декоративних елементах.

Споти купити можна навіть для установки на кухні. Тут вони допоможуть правильно розмежувати обідню зону і область для приготування їжі. Це особливо актуально для мешканців квартир. Не в кожній з них є можливість організувати окремий простір для їдальні. Робоча зона візуально буде чітко визначена. При цьому світла стане достатньо для здійснення будь-яких активних маніпуляцій.

Нерідко споти використовуються в комерційних цілях. Наприклад, в торгових точках, щоб підкреслити значимість тих чи інших товарів. Сучасний дизайн добре вписується майже в будь-який стиль оформлення приміщення. Присутність спотів у інтер'єрі пояснюється також різноманітністю матеріалів виготовлення. Завдяки цьому, створюються ексклюзивні моделі на будь-який смак. Найчастіше використовують:

 • сталь
 • пластик
 • скло
 • дерево

Але коли справа доходить безпосередньо до вибору, нерідко виникають труднощі. Потрібно врахувати масу деталей, щоб не помилитися.

Правильний вибір спотів: основні нюанси

 1. Колірна температура. Для житлових приміщень краще підійдуть теплі відтінки світла. Для комерційних, навпаки, бажано обирати холодні.
 2. Потужність. Правда не завжди тільки цей показник впливає на ступінь яскравості. Остання залежить і від типу лампи. Ми вже згадували діодні джерела світла. Вони здатні забезпечити інтенсивне освітлення навіть при не дуже високому показнику потужності.
 3. Тип ламп. Галогенні лампи - непоганий варіант, але вони поступаються Led-типу. Лампи розжарювання не підходять для натяжних стель, які не терплять впливу високих температур.
 4. Кількість ламп залежить від призначення моделі. Наприклад, в гнучких світильниках часто буває всього одна штука. Цього мало, щоб забезпечити повноцінне освітлення робочої зони. Але в інших випадках навіть однієї лампи більш, ніж достатньо. Наприклад, при використанні колекції освітлювальних пристроїв в інтер'єрі.

Габарити світильника теж грають роль, як і тип стелі. З останнім нюансом безпосередньо пов'язані вимоги, що висуваються до монтажу. Світильники в ванну – окрема тема, адже в цьому випадку особливо важлива не тільки належна функціональність, а й повна безпека в ході експлуатації.

Вибір непростий, тому краще довірити його фахівцям. Співробітники нашого магазину допоможуть здійснити відповідальну покупку. Ми надаємо професійну послугу підбору моделі. У каталозі представлена велика кількість сучасних спотів стельових і не тільки. Ціни завжди прийнятні, так як співпрацюємо з виробниками напряму. Ми несемо відповідальність за кожен товар, який надходить у продаж. Надання гарантії якості - обов'язкова складова діяльності.