Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ

Стельові світильники-плафони

{{products.total_products}} товарів
кращі акумуляторні світильники
Сортувати за:

Товари завантажуються...

стельові плафониСтельові плафони - окремий тип освітлювальних приладів. Його часто помилково відносять до пристельових люстр. Пристосування дійсно монтується безпосередньо на стелю. Але у нього є відмінні характеристики, які обов'язково потрібно вивчити.

Лампа стельова: особливості

У даних моделях джерело світла завжди хоча б частково, але частіше - повністю, приховане від очей користувачів. Конструкція передбачає організацію м'якого розсіяного освітлення. Стельові плафони характеризуються такими особливостями:

 1. Компактний розмір. Невеликі габарити допускають установку в приміщенні з будь-якою площею.
 2. Монтаж можливий навіть в кімнаті з низькими стелями, куди дуже складно підібрати оптимальну модель світильника класичного.
 3. Простота установки. З нею впорається навіть новачок, який не володіє складними професійними навичками.
 4. Універсальний дизайн. Більшість моделей ламп стельових відмінно впишеться майже в будь-який інтер'єр. Деякі вироби відрізняються цікавим оздобленням, незвичайним поєднанням кольорів і відтінків.
 5. Джерела світла надійно захищені від зовнішніх пошкоджень, осідання пилу. Існують моделі для установки не тільки всередині приміщення, але і для вуличного монтажу.

Найчастіше стельові плафони використовуються в таких приміщеннях, як:

 • ванна кімната (але дуже важливо, щоб був передбачений підвищений рівень захисту від вологи і пилу);
 • коридор;
 • передпокій;
 • комора;
 • гардеробна кімната.

Але купити плафон стельовий для установки на кухні, у вітальні, в спальні або дитячій - також цілком допустима ідея. Наведемо приклади. Дитина постійно знаходиться в русі, стрибає і бігає по кімнаті. Стельовий плафон в даному випадку - набагато безпечніше, ніж підвісний світильник або люстра. Дитина не зачепить таку модель, не зможе ненавмисно пошкодити її, тим більше завдати шкоди самій собі.

У вітальні, на кухні або в спальні зручно монтувати стельові плафони з метою зонування. Це відмінна можливість створити куточок для відпочинку, читання або просто власне місце усамітнення. Досить тільки встановити прилад в потрібній точці.

Правила вибору стельових плафонів

Всі моделі відрізняються одна від одної, хоча і універсальні в застосуванні. Стельові плафони мають різні форми і розміри. Матеріали виготовлення також неоднакові. Сучасні виробники світильників в ванну використовують пластик, стійкий до впливу високих температур. Великою популярністю користується скло:

 • матове;
 • прозоре;
 • напівпрозоре.

Іноді застосовується дерево. Часто такі лампи на стелю виготовляються з наявністю вставок із матеріалів інших типів. Наприклад, для цієї мети може використовуватися скло. Рідше, але застосовується, – метал. Ковані стельові плафони виглядають дуже незвично. Але такі вироби підійдуть не для кожного дизайну інтер'єру. Бажано, щоб оздоблення поверхні плафонів відповідало загальному стилю оформлення приміщення. Контрасти не завжди необхідні.

Як уже згадувалося, плафони ламп на стелю бувають частково відкритими і повністю закритими. Перший варіант доречний в цілях зонування. Другий оптимальний, коли потрібно більше світла, при організації гарного освітлення загальної площі приміщення.

Слід звернути увагу на тип стелі. Від цього залежить вибір відповідного джерела світла. Наприклад, натяжні стелі сумісні тільки зі світлодіодними лампами, зате бетонні, підвісні і виконані з гіпсокартону - не такі вимогливі. Півсфера на стелю в останньому випадку може мати різні джерела світла.

Щоб остаточно не розгубитися і вибрати кращі світильники в Україні, зверніться за допомогою до фахівців. Підбір освітлення від професіоналів – найправильніше рішення. Ми надаємо корисну послугу безкоштовно. У каталозі представлені моделі на будь-які смак і вимоги. Цікаві варіанти доступні не тільки під замовлення. В наявності є стильні моделі стельових плафонів від таких популярних виробників, як Eglo, Redo, Kutek.