Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Як помити кришталеву люстру швидко, але не затратно

Як помити кришталеву люстру швидко, але не затратно

Як тільки зникає чарівний блиск кришталю під шаром кіптяви або пилу, ми мимоволі починаємо підшукувати дієві методи, як швидко помити кришталеву люстру. Це світлотехнічне обладнання є основним джерелом світіння, забруднені плафони не пропускають світло належним чином, кришталеві підвіски тьмяніють, не радують око виразними переливами, що негативно відбивається на естетичному сприйнятті простору. Кольори спотворюються, світіння мало інтенсивне, що позначається на погіршенні зору мешканців будинку, немає іскристих переливів, блиску кришталевих елементів - не виконується основна декоративна функція огранених фрагментів.

Щоб світильник завжди радував функціональністю і бездоганною красою, потрібно знати основні догми, як просто і не затратно доглядати, як помити кришталеву люстру в домашніх умовах, істотно продовжити термін її використання без втрати експлуатаційних властивостей.

Базовий догляд за люстрою з кришталю зводиться до дбайливого регулярного очищення від осілого пилу, нагару або зайвої вологи. Світильники в кімнатах різного призначення схильні до осідання кіптяви, жиру (в кухонній зоні), солей з випарів вологи (в кімнатах підвищеної вологості), слідів від комах. Виключити ймовірність накопичення забруднень допоможе періодична обробка антистатичними засобами. Ці речовини у вигляді спреїв наносяться на всі елементи люстри, після повного висихання протистоять утворенню різнорідних забруднень.

Методи миття стельового світильника з кришталю

Існує три основних способи, як помити кришталеву люстру. Все залежить від конструкції приладу і ступеня забруднення:

  • Сухий метод чистки. Нерозбірні світильники потребують детального очищення безпосередньо на місці кріплення. Застосовувати воду протипоказано, адже не завжди вдається ретельно витерти елементи світильника від вологи. Можуть залишитися плями і розводи, що погіршують блиск кришталевих елементів. Очищення варто проводити сухою тканиною або щіткою з м'якою щетиною (більш відома назва «Дастер»). Нею можна змахнути пил з тендітних рельєфних підвісів;
  • Вологий спосіб. Використання спеціально підготовленого розчину, двох губок (мокрої, сухої) - це дієвий метод, як помити кришталеву люстру, щоб на ній не залишилося розводів. Після вологого прибирання варто насухо протерти всі конструктивні елементи світлотехніки. Світильники з безліччю дрібних фрагментів краще мити в розібраному вигляді, адже стояти з піднятими руками тривалий час - нестерпно болісне заняття. Якісно очистити різьблені плафони, каскади кришталевих підвісів зручніше після їх демонтажу. Багато виробників (Eglo, ArtGlass, Searchlight, Markslojd) передбачили можливість повної або часткової розбірки світлотехніки для спрощення її обслуговування;
  • Комбінований метод. Так очищаються частково розбірні моделі. Всі знімні елементи прополіскуються в воді, нерозбірна підставка протирається м'якою сухою губкою після ретельної обробки спеціальними речовинами очищення.

Для люстр з найбільш якісного і дорогого кришталю варто застосовувати виключно сухий метод очищення. Підвіски і кришталеві елементи варто дбайливо відшліфувати сухою тканиною (клапоть з мікрофібри або іншого м'якого гігроскопічного волокна).

Хитрощі, доступні кожному

Визначившись з методом очищення, виникає нова задача - чим помити кришталеву люстру, щоб блищала? Тут важливі, не тільки засоби чищення, але аксесуари, робочі інструменти.

  • Будь-які роботи з кришталем потрібно проводити в сухих тканинних рукавичках. Сліди від жирних пальців просто так з кришталевих елементів не усунеш.
  • Зняті деталі варто мити тільки в пластмасовому тазу, щоб не подряпати делікатні філігранні елементи світильника, щоб не викликати відколів, тріщин на крихкому склі.
  • Використовувати спеціальні засоби очищення кришталю або приготувати склад самостійно на основі нашатирю (1 ст.л. /1ст. води), порівну оцту і солі, соди і мила, води/миючого засобу для посуду. Відмовтеся від застосування чистого мила (без соди), адже воно утворює невидиму спочатку, каламутну згодом плівку на елементах скління світильника.
  • Вода для миття люстри не повинна бути тепліше 27 ° C. Вплив гарячого викликає потемніння кришталю.
  • Бездоганного блиску кришталь набуває після контакту з водою з незначним вмістом оцту. Після очищення від основного забруднення достатньо занурити прилад на декілька хвилин в підготовлену прохолодну воду, протерти кожен конструктивний елемент світлотехніки клаптем оксамиту. Це базові знання, як помити кришталеву люстру, щоб повернути їй первозданний блиск.
Знижки