Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Як вибрати настільну лампу для роботи в офісі або кабінеті

Як вибрати настільну лампу для роботи в офісі або кабінеті

Освітлення робочої зони виконує не тільки пряме функціональне призначення (підсвічує простір в темний час доби), але і впливає на здоров'я і настрій людини. Правильно організована система світильників позитивно позначається на самопочутті персоналу, підвищує продуктивність і концентрацію уваги, створює потрібну творчу атмосферу.

Забезпечити комфортні умови праці допоможуть лампи настільні для робочого місця. Що потрібно врахувати при їх виборі?

  • Колірну температуру. Колір світіння залежить від характеру виконуваних завдань: для розслаблення потрібне тепле, м'яке світло, для концентрації уваги - холодне.
  • Рівень освітленості. На письмових столах цей параметр не повинен бути нижче 500 люкс. Найбільш ефективними будуть комбіновані системи генерації світла (настільна лампа + центральний світильник чи люстра).
  • Можливість зміни режимів роботи в залежності від специфіки робочого процесу.

Локальна підсвітка для офісних приміщень

При «теплому» освітленні людина не зможе сконцентруватися на виконанні складних завдань. Сонливість, млявість, надмірний релакс знижує продуктивність праці. Але постійне інтенсивне холодне світіння також стомлює. Надмірна концентрація уваги, напруженість і активність протягом тривалого часу в результаті також знижують працездатність.

Кращі настільні лампи для роботи - вироби з колірною температурою 3000К (нейтральної палітри відтінків). Чому природний колір світіння? Він не перевтомлюєт органи зору людини. Використовувати настільні світильники рекомендують тільки в тандемі з основним стельовим джерелом світла. Лампи гармонійно увіллються в концепцію денного освітлення, якщо від вікна його недостатньо.

Багато виробників -  Eglo, Markslojd, Nowodvorski, Searchlight, Viokef передбачають можливість регулювання потужності світлового потоку за допомогою установки підсвічування. Залежно від потреби, можна приглушати або посилювати яскравість світла. Для виконання кропіткої роботи (створення креслень, викрійок, робота з числами і тестами) необхідні потужні лампи з інтенсивним світловим потоком.

Рівень освітленості не повинен сліпити і бути надмірно тьмяним. Визначити його можна по потужності джерела світіння. 8-10 Вт - оптимальний параметр для LED-ламп. Якщо ви вирішите вибрати настільну лампу для робочого місця такої потужності, кількості світла буде достатньо, і ви не відчуєте перенапруги очей.

Особливості установки

Світильники не повинні сліпити користувача. Для цього не досить просто підшукати пристрої з плафоном-відбивачем - потрібно знати тонкощі монтажу. Світло від настільної лампи не повинно затінювати корпусом користувача або відбиватися від дисплеїв комп'ютера. Категорично заборонено ставити світильник ззаду співробітника офісу. Краще, якщо світло від лампи падає з лівого боку.

Яку настільну лампу краще вибрати для роботи в приміщеннях формату опен-спейс, щоб вона не відволікала інших співробітників? Шукати моделі з напівзакритими плафонами, які задають чітку траєкторію поширення світлового потоку. Штатив, що регулюється, допоможе найбільш точно виставити широту світловиї заливки. Якщо користувач працює за кресленнями, деталізованими малюнками, площа освітлення потрібна велика, якщо ж людина сидить за комп'ютером - достатньо невеликої підсвітки клавіатури, а не всієї стільниці.

Підкаже, як вибрати настільну лампу для роботи, характер стельового освітлення. У приміщенні не повинно бути різких світлових контрастів. Відводячи очі від екрану ноутбука, людина може відчувати напругу і дискомфорт при сильних перепадах яскравості. Тільки рівномірне світло і плавні переходи до півтіні благотворно позначаються на зорі. Варто виключити сліпучі відблиски, яскраві відбиття від дзеркальних поверхонь і екранів комп'ютерної техніки.

Над столом загальне освітлення буде правильно підібраним, якщо використовувати декілька приладів рівномірного розсіяного світіння, а не один потужний.

Вигідні пропозиції в Україні

Як вибрати настільну лампу для роботи ви вже знаєте, а придбати її можна в нашому інтернет-магазині Nasvitlo. Прямі поставки світлотехніки від виробників допоможуть вам заощадити час і гроші. Вироби відомих європейських брендів, виготовлені тільки з сертифікованих екологічно безпечних матеріалів, підійдуть для облаштування офісів, домашніх кабінетів і дитячих кімнат. Безліч форм, кольорів і дизайнів для приміщень будь-якої сучасної стилістичної концепції, варіативність цін для користувачів різної купівельної спроможності.

Знижки