Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Як вибрати тип цоколя лампи?

Як вибрати тип цоколя лампи?

Існують кілька типів ламп, які різняться джерелом світіння. Ми говоримо про лампочки розжарювання, галогенні, світлодіодні і енергозберігаючі (люмінесцентні) моделі. І якщо тут все не так складно, то вибір цоколя може стати справжньою проблемою для будь-якого, хто не знайомий з сучасним освітленням.

Як вибрати цоколь? Варто пам'ятати головне - зараз ви можете без проблем купити лампу на будь-який з видів. Фахівці інтернет-магазину світильників Насвітло рекомендують в першу чергу звертати увагу на зручність використання і необхідний тип ламп, не зациклюватися на самих "популярних" форматах.

Цоколь типу E - гвинтовий (різьбовий)

Найпоширеніший і старий тип цоколя, винайдений ще Едісоном. На ньому ви можете знайти застарілі лампи розжарювання, енергозберігаючі, світлодіодні моделі. Основна перевага цоколя - простота у використанні, особливо великих моделей.

Перша буква - тип цоколя, цифра - діаметр. Існують такі різновиди:

  • E27 - "еталон" в декоративному освітленні для будинку.
  • E40 - цоколь "Голіаф" для великих світильників і вуличного освітлення.
  • E14 - міні версія для настільних світильників, бра, припотолочная вузьких ламп.
  • E10 - сама мініатюрна версія, яка використовується досить рідкісною.

Цоколь G - штиковий

G цоколь використовується в основному для галогенних і люмінесцентних ламп як дрібного, так і великого розміру. Цифра після букви - відстань в мм між центрами контактів. Особливості цих ламп - дуже мала площа самого цоколя, що допомагає створювати мініатюрні світильники, де весь цоколь з лампою може бути порівнянний зі стандартним E27. Саме тому такий варіант з'єднання часто застосовується в точковому освітленні.

Окремо слід винести лампи з цоколем GU - остання буква вказує на енергозберігаючі можливості. Якщо у вас вже є світильник на G цоколі, щоб не заплутатися краще візьміть лампочку з собою в магазин або проконсультуйтеся з продавцем онлайн. Не варто уникати штирьковий цоколів, світильників з ними - вони компактні, зручні в обслуговуванні і не менш поширені, ніж різьбові варіанти.

Цоколь R

R - з'єднання з втопленим контактом. У декоративному освітленні зустрічається все рідше, через особливості конструкції і застосування. При цьому якщо у вас є світильники, наприклад, з цоколем R7s (кварцові галогенні лампи), то знайти їх у продажу не проблема.

LED модулі

За фактом світлодіодні модулі в сучасних світильниках не мають цоколя як такого, але теж є опцією в виборі типу освітлення. Їх головні переваги - розміри, всі плюси LED освітлення, гарантії від виробників в десятки тисяч годин роботи. Так, міняти світлодіодні модулі не так просто, але зазвичай цього і не потрібно. До того ж незручності повністю компенсовані економією електроенергії і розмірами модулів, які можна порівняти з самими невеликими лампами на G цоколі.

Знижки