Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Які вони - стильні світильники для кухні

Які вони - стильні світильники для кухні

Головне завдання всіх господарів квартири або будинку - організувати гармонійну систему освітлення кожної кімнати відповідно до вимог безпеки. Кожен її елемент повинен доповнювати один одного, бути частиною повноцінної, завершеної стильною композиції. Це стосується і освітлення кухні, до якого висуваються особливі вимоги:

 • повноцінність. Важливо розподілити світло по периметру всієї кімнати, не залишити темних куточків. Поставленої мети допоможуть домогтися різноспрямовані лампи, плафони, звернені вгору на світлу стеля або пристрої з великим кутом поширення світіння;
 • комфорт. Джерела світіння не повинні засліплювати користувача, створювати тіні на робочій поверхні;
 • практичність. Волога, конденсат, пил, кіптява - повсюдні супутники готування. Світильники повинні легко очищатися, виготовлятися з зносостійких, інертних до термальних кореляцій матеріалів.

Світильники для кухні - не просто джерело світла

Незалежно від квадратури і планування, кухня - це місце сімейних посиденьок вечорами, зустрічі гостей і найбільш відвідувана кімната в житловому будинку. Стельові світильники здатні в одну мить перетворити це приміщення в затишну їдальню, візуально розмежувати функціональні зони і розставити правильні акценти.

Стильні світильники для кухні можна об'єднати в окрему категорію освітлювальних пристроїв, адже вони кидають виклик традиційним устоям. Досить замінити одну люстру в центрі стелі на відокремлені модулі генерації світла над кожною функціональною зоною, реалізувати 4 головних підсвічування:

 • базову - м'яке всеосяжне світіння від центрального світильника;
 • робочу - освітлення стільниці, варочної панелі, мийки;
 • допоміжну - виділення обіднього столу, столового куточка, острівної стійки світловою плямою;
 • декоративну - акцентні промені, спрямовані на найбільш значущі об'єкти інтер'єру.

Простий дизайн - незвичайна подача

Навіть найпростіші підвісні світильники для кухні будуть стильним доповненням інтер'єру, якщо встановлені за нетривіальною схемою. Що вже говорити про моделі з філігранними формами і витонченими поєднаннями матеріалів.

Сучасні виробники Eglo, Markslojd, Nowodworski, Ideal Lux пропонують безліч колекцій світлотехніки для монтажу в кухонній зоні, облаштування віддалених від вологи і вогню ділянок, для створення неповторних дизайнерських композицій.

Якщо взяти до уваги форм-фактор світильників, можна розділити їх на кілька груп:

 • аскетичні рішення. Одиночний плафон на підвісі, закритий модуль з світлодіодною зв'язкою, врізні світильники для кухні стельові - і в кожному з них є неповторний елемент. В одних застосовується принцип контрастності (масивні плафон на візуально тонкому тримачі, крихкість скла відтіняється грунтовністю металу), в інших - філігранність обробки, а в деяких ставка зроблена на характер поширення світла. Ці розробки для мінімалізму, кубізму, авангарду і різних проявів модерну;
 • з яскраво вираженою технологічністю. Споти на шарнірних кріпленнях, рухливі плафони, підвіси, що регулюються, прожектори з варіативною інтенсивністю світіння - всі досягнення науки і новаторства реалізовані в міцних модулях. Вони підходять для інтер'єрів кухні в стилі техно, хай-тек, індастріал, лофт;
 • моделі художньої цінності. Вони прикрашають інтер'єр навіть при вимкнених лампах, а вночі наповнюють простір переливами відблисків світла в кришталевих каскадах. Наприклад, люстри AZzardo PIPES, Markslojd LAMBOHOV, Kolarz Naomi, Eglo VIVALDO розроблені для просторих їдалень з високими стелями. Підходять рішення для інтер'єрів в шикарному бароко, ампір, більш стриманої класики, арт-нуво та ін.

Модні тенденції

Стильні світильники для кухні зберігають індивідуальність і шарм, незважаючи на мінливі віяння в індустрії освітлення. Але все ж, виробники завжди прагнуть відповідати модним трендам і пропонують колекції актуальних стилістичних концепцій.

Ось невелика добірка характеристик стильного світильника для кухні 2022:

 • Форма вирішує все. На піку популярності кришталеві люстри з каскадом декоративних підвісок і дзеркально підставою у формі кулі або овалу.
 • Блиск металу. Тепле сяйво латуні або холодне мерехтіння хромованих вставок, приглушене віяння старовини від бронзи - будь-які поєднання ґрунтовності цього матеріалу з крихким кришталем, склом або невагомим текстилем.
 • Нейтральний колір. Якщо над обідньою зоною встановлений помітний підвіс, стильним доповненням до нього будуть світильники непримітної палітри.
 • Космо тематика. На піку популярності хитромудрі фантазійні орнаменти, незрозумілі форми, вигини плафонів і розмиті контури структурних частин світлотехніки (наприклад, арматура плавно перетворюється в плафон).
Знижки