Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Який світильник обрати у ванну

Який світильник обрати у ванну

Освітлення у ванній не менш важливо, ніж в спальні або вітальні. Правильне світло - запорука того, що ви зможете нанести якісний макіяж, гладко поголитися, стежити за своїм зовнішнім виглядом. "Випадкове" ж, некоректно підібране освітлення може неабияк зіпсувати вам день, якщо у ванній ви побачили не все. Крім того, це кімната з високим рівнем вологості, а значить не кожна модель буде працювати там без збоїв.

Особливості вибора світильника в ванну

Захист від вологи

Головне і основне - захист від вологи, бризок, крапель. Без цих можливостей навіть найкрасивіше і відповідне освітлення не прослужить довго, не кажучи про те, що може загрожувати вашому життю. Для ідентифікації ступеня захисту використовується стандарт IP. Саме остання цифра значення ступеня і показує рівень протидії вологи - чим більше цифра, тим краще. Детальніше про захист освітлення можна дізнатися в нашій статті про ступеня захисту IP.

Зазвичай світильнику для ванної кімнати досить мати захист ступеня 4 і вище (друге число), наприклад IP44, IP46, IP68.

Кількість освітлення

Наступний момент - це достатній світловий потік і кількість світла в цілому. Ванна повинна не просто бути освітлена достатньо, а бути освітлена дуже добре, щоб ви могли повноцінно користуватися кімнатою. Саме тому навіть невеликі кімнати зазвичай комплектуються стельовим світильником і парою бра (як варіант підсвічуванням дзеркала). Про просторі ванни і не згадується - кількість світильників різних "калібрів" може доходити до 20ти.

Ідеальний варіант використання - 1 класичний світильник на кожні 5 квадратних метрів площі, плюс освітлення дзеркал і окремих зон за потребою. Все залежить від потужності моделей, але пам'ятайте, що краще трохи перевищити ліміт по яскравості, ніж отримати темну ванну.

Якість і бренд

Пам'ятаєте, який світильник вибрати в ванну - питання складне, і основна проблема тут захист від води і пари. Тому щиро не рекомендуємо купувати освітлення на ринках, в невеликих сумнівних оффлайн і онлайн магазинах - так не можна точно отримати оригінальну модель, бути впевненими в захисті від вологи. Тільки купуючи в магазинах, які співпрацюють з брендами безпосередньо (наприклад в Насвітло) ви отримаєте офіційну гарантію (на деякі моделі до 7 років!) і справді високу якість кожного світильника.

У плані вибору бренду можна покластися на вибір профільних фахівців і дизайнерів. Ви завжди можете отримати безкоштовну консультацію в Насвітло. Якщо ж ви самостійно вирішуєте який світильник вибрати в ванну, то рекомендуємо зупинити свій вибір на європейських брендах в асортименті яких є освітлення із захистом від вологи рівнем не нижче IP46.

Модель

Який світильник вибрати в ванну? Тільки той, який підходить по дизайну приміщення! Зверніть увагу на стіни і стелю при виборі кольору корпусу - вони повинні гармоніювати між собою. Те ж і з матеріалами і поверхнями - дивно буде виглядати темний матовий світильник в кімнаті з глянцевим металевого кольору змішувачем. У підборі вам легко допоможуть фільтри на сайті.

Ну і ціни. Зараз легко можна знайти відмінну модель по всіх параметрах за цілком приємну ціну - навіть за невеликий бюджет освітлити ванну кімнату.

Знижки