Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Освітлення ресторану, кафе і бару

Освітлення ресторану, кафе і бару

В умовах високої конкурентної боротьби заклади громадського харчування повинні мати такі особливості, заради яких клієнт знову і знову захоче повертатися. І мова не тільки про смачну їжу.

Ключову роль в цьому питанні займає дизайн і правильно організована система освітлення. До слова, великі компанії виділяють тисячі доларів для цієї сфери, адже маркетингові дослідження доводять, що саме світло задає ту чи іншу атмосферу в приміщенні. Так кілька років тому керівництво McDonald's інвестувало 1 млн доларів в переобладнання систем освітлення мережі своїх фаст-фудів.

Вдало підібрані світильники для кафе, ресторану або бару навіть найбільш непримітний інтер'єр зроблять виразним. Важливо під різний тип закладів підшукати потрібний характер освітлення:

  • в точках фаст-фуду клієнт чекає оперативності обслуговування, тому світло тут повинно бути яскравим, атмосфера ненудна;
  • в ресторан йдуть за неспішними бесідами, релаксом. Вишукане, стримане освітлення, делікатна підсвічування відокремлених столиків - саме те;
  • в банкетних і диско-залах жадають драйву, танців і веселощів. Підійде комбінована світлотехніка. Тут і яскраве, кольорове світло, і приглушена напівтемрява, і картинка, яка динамічно змінюється інтенсивністю світіння.

Особливе місце займають світильники для бару, точніше для барної стійки. У багатьох закладах вона служить фокусним центром, навколо якого далі вибудовується схема розташування столиків, танцювального майданчика. Потрібно встановити світильники, що не привертають до себе увагу, а ті, які акцентно виділяють стійку, «смачно» подадуть дорогі алкогольні напої. Досить варіювати холодний / теплий відтінок світла, щоб візуально віддалити / наблизити потрібний об'єкт.

Завдання світлотехніки в ресторані чи барі

Крім основного призначення світильники для бару, ресторану, кафе виконують безліч прихованих функцій:

  • залучення гостей. Цікаве підсвічування вхідної групи, вуличні садові ліхтарики, маркувальне підсвічування під'їзних шляхів і тротуарних доріжок, світло, що вабить з вікон закладу - картина повинна бути цікавою, щоб клієнт захотів подивитися, «а що ж там усередині?»;
  • заворожування і утримання. Атмосфера в закладі повинна налаштовувати на тривале перебування клієнта, на його прагнення скласти велике замовлення і залишитися задоволеним. Яскраве підсвічування кенді-бару, стійки з випічкою (якщо це пекарня), шоколадних виробів, соковитих стейків - яка основна тема вашого закладу, ті об'єкти і підсвічувати акцентно;
  • створити відчуття необхідності повторного відвідування. Задоволений клієнт - запорука прибутку будь-якого закладу громадського харчування. Він порадить ресторан друзям, знайомим. Крім потрібної атмосфери світильники повинні допомогти персоналу усунути всі вади при збиранні, готуванні їжі, адже рівень сервісу - один з ключових аспектів достатку гостя. Краще передбачити світильники різної потужності або окремі модулі для ранкової, обідньої і вечірньої підсвітки.

Освітлення по зонам

Світильники для кафе, ресторанів і барів потрібно підбирати для чергування більш яскравих ділянок з притіненими. Однотипне світло нецікаве і стомлює. Сервісні зони (острівна кухня, барна стійка, кенді-бар) освітлюються більш помітно і яскраво, зали і столики трохи м'якше. Але обов'язково передбачте якісне світло проходів, щоб і гості, і персонал бачили дорогу.

У залах теж варіюйте потужність світла. Дотримуйтеся принципу - гості хочуть все бачити, але не хочуть, щоб їх усі бачили. Домогтися цього допоможе гра світла тіні: підсвітіть стіни точковими світильниками, бра, а на кожен столик встановіть компактну настільну лампу або опустіть над ним малопотужний, але цікавий підвіс.

Світильники для бару, ресторану повинні акцентно виділяти значущі елементи: картини, декор, винну шафу, меню та ін.

Якщо зал для гостей межує з кухнею, варто подбати про плавний перехід світлової інтенсивності під час відкривання дверцят в робочий простір. Під час планування освітлення в ресторані обов'язково продумайте оптимальну кількість світильників на кухні. Кухарі повинні бачити всі вади презентації страв, кожну плямку на посуді, візуально оцінювати якість продуктів - все це престижність і репутація вашого закладу. Буде прикро, якщо через дрібниці ви втратите клієнта і відповідно прибуток.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити світильники для бару, кафе та ресторану будь-якої потужності, дизайну і розмірів від відомих виробників Eglo, Markslojd, Nowodvorski, Searchlight, Ideal Lux. Ми доставимо будь-яку партію товару в Львів, Дніпро, Київ, Харків, Одесу, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю та інші міста України.

Знижки