Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Створюємо освітлення в ванній кімнаті

Створюємо освітлення в ванній кімнаті

При правильному проектуванні систем освітлення вони зможуть виконувати крім основних функцій допоміжні: створювати спрямовані потоки світла, служити декоративним підсвічуванням або освітлювати комерційні об'єкти. Освітлення у ванній прикрашає, привносить оригінальність в монотонну атмосферу кімнати, змінює візуально сприйняття простору, допомагає в проведенні гігієнічних процедур.

Світла багато не буває?

У кімнаті для купання і щоденного марафету важливо домогтися правильного природнього освітлення. Надмірність світла, як і нестача, спотворює сприйняття кольорів і відтінків, а значить накласти чи поправити макіяж буде дуже складно. Як зробити освітлення у ванній кімнаті, щоб досягти реалістичності відображення в дзеркалі? Застосувати техніку компонування кількох різнотипних світильників, встановлених в різних зонах. Для невеликої кімнати стане оптимальним комплект з одного стельового світильника у ванну, пари симетричних бра біля дзеркала. Застосовувати тільки верхнє підсвічування дзеркала або спрямовані споти не варто, адже рівномірної світлової заливки досягти не вийде.

Для ванної кімнати з великою кількістю вільного простору потрібно використовувати зональне освітлення з декількох освітлювальних приладів. Місця їх установки продумати з урахуванням особливостей планування приміщення, інтер'єрного дизайну.

Організовуючи освітлення у ванній кімнаті, в обов'язковому порядку враховуйте:

  • Колірну гамму інтер'єру (світлі, дзеркальні, скляні, відполіровані поверхні світлих відтінків примножують освітленість, адже відбивають світло);
  • Висоту установки джерел світла (їх близькість до вас провокує посилення яскравості ступеня освітлення);
  • Модифікацію світильників - температуру світла, потужність, тип джерела світла.

Різновиди світильників у ванну

Спланувати освітлення у ванній кімнаті буде легше за допомогою цілих колекцій відомих виробників Searchlight, Markslojd, Eglo, ArtGlass, які пропонують різнотипні прилади. Вони класифікуються за основними критеріями:

  • Тип установки: накладні, вбудовані, підвіси. Світильники вбудованого типу підходять для невеликих просторів з низькими стелями, можуть служити допоміжним декоративним підсвічуванням виступів стельової конструкції, розмежовувати кімнату на функціональні зони. Підвіси використовуються тільки в просторих кімнатах з високими стелями.
  • Місце монтажу: стельові, настінні. Краще висвітлення стелі ванної кімнати завжди доповнювати активністю настінних бра з дотриманням симетрії їх розташування по периметру дзеркала. В якості головного джерела світіння сучасні виробники пропонують стримані в декорі і лаконічні за формою пристельові люстри, доповнені точковими світильниками.
  • У ванній кімнаті світлотехніка зазнає значних температурних перепадів та змін півня вологості. Необхідно освітлення для ванної кімнати купити з надійною ізоляцією від цих впливів (клас захисту IP44 і вище).

На якість світла прямий вплив має тип ламп: галогенні, звичайні лампи з ниткою розжарення, енергозберігаючі люмінесцентні, світлодіодні. Для точної передачі кольору краще використовувати галогенне (але вони нагріваються) і світлодіодне освітлення ванних кімнат. Вони висвітлюють прстів природним денним світлом, не спотворюють колірну палітру. Світлодіодні модифікації мають низьку тепловіддачу, сумісні з різними матеріалами стельової обробки.

Секрети грамотної установки світлотехніки

Освітлення у ванній кімнаті повинно струмувати рівномірно, не створювати відблисків. Чим більше світлотехніки використовується, тим нижче потрібна питома потужність кожного з них. Для кожної функціональної зони виділяють окреме джерело світла:

  • для дзеркала і раковини - бра у ванну;
  • для душа та ванної - спрямований спот або люстра в центрі стелі;
  • для вбудованої шафи, полички, ніші - інтегровані прямо в їх конструкцію точкові світильники тощо.

Світло від приладів освітлення повинно направлятися на площинц, що освітлюється (промінь йде під кутом, не перпендикулярно). Освітлення у ванній кімнаті може об'єднувати вбудовані маркувальні світильники, розташовані навколо ванни, в пристельовому просторі, стінах або в меблях - польоту дизайнерської фантазії немає обмежень. Важливо дотриматись головного правила - у ванній необхідне природне світло, без відблисків і переливів. Якщо вже дуже хочеться використовувати пристрої з кришталевими підвісами (наприклад, бра Markslojd Lysekil), потрібно встановити їх у віддаленості від дзеркала.

Спланувати і реалізувати оригінальне освітлення у ванній кімнаті, що підходить під стиль дизайну, допоможе інтернет-магазин «Арт-Енерго». Купити пристрої світлотехніки іменитих брендів жителі Львова, Харкова, Одеси, Києва, Дніпра можуть за доступною ціною. Завдяки оперативним поставкам в будь-який куточок України, всього за кілька днів виріб світової колекції виявиться у вашому домі!

Знижки