Слава Україні
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УКРАЇНИ
Діти задоволені, дорослі спокійні - як правильно вибрати люстру в дитячу кімнату

Діти задоволені, дорослі спокійні - як правильно вибрати люстру в дитячу кімнату

У кімнаті для дитини таїться особлива атмосфера безтурботності, радості і веселощів. Завдання дорослих - підтримати її, не порушити зайвою педантичністю, не сковувати фантазію малюка, продовжити якомога довше його дитинство, наповнити простір фарбами і яскравістю. У цьому допоможе вдало підібране освітлювальне обладнання.

До облаштування системи освітлення пред'являється безліч вимог, більшість яких спрямовані на збереження здоров'я дитини. Правильно купити люстру в дитячу кімнату, значить врахувати кілька факторів:

  • якість і екологічність матеріалів;
  • безпека експлуатації;
  • наявність сертифікатів відповідності;
  • дизайн і зовнішній вигляд.

Універсальна інструкція для батьків

Незалежно від статі і віку дитини, безпечність елементів інтер'єру, в тому числі і світильників, залишається першочерговою. У гонитві за практичністю і довговічністю не варто забувати про нешкідливість кожного конструктивного елементу.

Довіряти перевіреним виробникам

Важливо як вибрати люстру в дитячу, а не з якої цінової категорії. Варто віддавати перевагу пристрою відомих брендів, для яких першочерговим залишається висока якість виготовленої продукції. Краще придбати в інтернет-магазині Насвітло вироби шведського (Markslojd), австрійського (Eglo), іспанського (Dalber) виробництва, ніж заощадити на безпеці власної дитину і купити товар маловідомих компаній. Співпраця з європейськими брендами полегшить вам в створенні складних систем освітлення, адже виробники в рамках однієї колекції пропонують кілька пристроїв різного призначення: стельові і настінні, функціональні настільні і м'які фонові.

Дизайн і якість - взаємодоповнюючі фактори

Не знаєте, як вибрати люстру в дитячу за зовнішнім виглядом? Якщо ваша дитина вже у віці «чомучки», довіртеся її смаку. Хлопчик зможе відстояти свою думку, чому люстра-літак підходить більше, ніж світильник з квітковими орнаментами, а дівчинка пояснить своє бажання наповнити кімнату мультяшними героями, а не нудними предметами світлотехніки з геометричними плафонами строгого оформлення.

Від батьків вимагається лише розумний підхід до вибору матеріалів. Дитина вибирає форму, ви - вміст. Світильник повинен містити мінімум рухомих деталей, бути не токсичним, таким, що не нагріватися під час експлуатації, має легко переносити спроби юного дослідника розбити плафон. Яку люстру вибрати в дитячу, все залежить від віку дитини:

  • для немовлят краще встановити моделі з регульованою потужністю, можливістю використовувати як нічник;
  • для активних малюків віддати перевагу виробам з металу, пластику, дерева, щоб запущений літачок або м'яч не став причиною пошкодження світильника, а гострі уламки не викликали травм;
  • для дітей старшого віку зростає і варіативність вибору. Все залежить від індивідуальних смакових переваг конкретного чада. Для підлітків краще встановити устаткування універсального типу без яскраво вираженої дитячої спрямованості (вам не доведеться щороку міняти люстру відповідно до вимог вибагливого тінейджера).

Кольорове виконання

Як вибрати люстру в дитячу, щоб вона гармонійно влилася в загальну концепцію інтер'єру? Палітра відтінків тут може зіграти вирішальну роль. До кімнати з яскравими, різноманітними фарбами підійдуть монотонні або багатобарвні моделі з кольоровими плафонами. Для стриманої обстановки краще купити люстри в кольорі хром або монохромному (двокольоровому) виконанні.

Види люстр для дитячої кімнати

Виробникам вдалося скомпонувати практичність і оригінальний дизайн в світлотехніці для найменших користувачів. На завдання, як вибрати люстру для дитини, відповідь знаходиться на поверхні - врахувати особливості планування простору. Весь величезний асортимент люстр ділитися лише на 2 категорії: підвісні та стельові.

Для кімнати з невисокою стелею, в приміщення з 2-ярусної ліжком краще встановити пристельові моделі світильників. Вони не будуть «красти» висоту стелі, не створять відчуття захаращеності простору і будуть більш зручні для експлуатації (дорослі не стануть чіпляти їх головою при кожному проходженні по дитячій).

Тривожить питання, як вибрати люстру в дитячу великої квадратури? Зіграти на симетричності. Для приміщення правильної форми досить буде масивної потужної люстри на підвісі, що регулюється, для кімнат оригінальної витягнутої форми - декількох світильників для певних функціональних зон. Правильна форма плафонів стане доповненням до ідеальних ліній планування, асиметрію інтер'єру можна обіграти стилізованої люстрою.

Знижки